De bijeenkomst gaat onder meer in op het cash-compensatiemodel en derdenbetalingen binnen trade-based money laundering. Aan de hand van praktijkvoorbeelden laten de sprekers zien hoe criminele geldstromen in ondernemingen terecht kunnen komen. Ook bespreken zij welke signalen kunnen wijzen op witwassen en waar je als accountant of adviseur alert op kunt zijn.

Wat kun je verwachten?

Gerard Hijkoop van de Taskforce TBML vertelt hoe crimineel geld in bedrijven terecht kan komen. Bekende voorbeelden zijn het over- of onderfactureren van partijen goederen. Maar welke constructies komen nog meer voor, ook bij ondernemingen die op het eerste gezicht regulier lijken?

Het cash-compensatiemodel is een witwasmethode waarbij personen een overschot aan contant crimineel geld ruilen voor giraal geld van ogenschijnlijk legitieme bedrijven. Dit gebeurt door gefingeerde zakelijke transacties. Zo krijgen criminelen een girale inkomstenstroom met een ogenschijnlijk legitieme herkomst. Benny Bergkamp van Fintell Alliance van FIU-Nederland gaat onder andere in op vragen als: wat houdt deze witwasmethode in en wat kun je als accountant in de praktijk tegenkomen?

Tot slot neemt een financieel rechercheur je mee in het thema derdenbetalingen en trade-based money laundering. Aan de hand van een spraakmakende witwaszaak, waarbij miljoenen dollars via derde partijen werden witgewassen, laat hij zien hoe zo’n constructie werkt en welke signalen helpen om deze methode te herkennen.

Deze bijeenkomst is exclusief voor Young Profs (trainees AA of RA en leden t/m 35 jaar oud). 

Programma

16.00 uur   |    ontvangst
16.30 uur   |    start programma
18.30 uur   |    borrel en buffet