De NBA is blij met de betrokkenheid van de deelnemende organisaties. Hun bijdrage maakt het mogelijk om trends zichtbaar te maken, voortgang te meten en het gesprek over diversiteit en inclusie binnen de sector te blijven voeren op basis van feiten en cijfers.

Diversiteit vraagt om blijvende aandacht én actie

In een recent artikel van Accountancy Vanmorgen wordt aandacht besteed aan de ontwikkeling van de positie van vrouwen binnen accountantsorganisaties. Daarin wordt ook verwezen naar de NBA Diversiteitsmonitor en de rol die het convenant speelt bij het stimuleren van diversiteit in de sector.

NBA-directeur Liane Vlaskamp: “In 2021 zijn wij de gesprekken met de grootste accountantsorganisaties over diversiteit aangegaan. Vanuit dat thema en de wens om er niet alleen meer aandacht aan te besteden, maar er ook echt in te investeren, hebben we gezamenlijk afspraken gemaakt en vastgelegd in een convenant. Er wordt dus echt iets van je verwacht.”

Volgens dit artikel wordt de partnerlaag binnen accountantskantoren geleidelijk diverser, terwijl de vertegenwoordiging van vrouwen in de hoogste bestuurslagen nog achterblijft.

Analyse en rapportage volgen later dit jaar

De komende periode analyseert de NBA alle aangeleverde gegevens. De resultaten worden verwerkt in de NBA Diversiteitsmonitor 2025-2026, die naar verwachting (net als voorgaande rapportages) aan het einde van dit jaar wordt gepubliceerd. Met de monitor brengt de NBA jaarlijks de voortgang van diversiteit binnen de accountancysector in kaart. De uitkomsten bieden organisaties inzicht in hun ontwikkeling en dragen bij aan een sectorbrede dialoog o.a. over inclusie, doorstroom en representatie.


Aansluiten bij het convenant

De NBA roept accountantsorganisaties die nog niet deelnemen op om zich aan te sluiten bij het NBA Diversiteitsconvenant. Door gezamenlijk data te verzamelen, ervaringen te delen en concrete doelstellingen na te streven, werken deelnemende organisaties aan een toekomstbestendige en inclusieve accountancysector.
Meer informatie over het convenant en eerdere monitoren is te vinden op de pagina NBA Diversiteitsconvenant.