Aanleiding

De huidige NBA-handreiking stamt uit 2010 en is aan actualisatie toe. Bij accountants is behoefte aan verduidelijking over de uitvoering van overige opdrachten. De handreiking biedt een kader op welke wijze accountants de aard van een opdracht kunnen bepalen. Het uitgangspunt is het toepassen van een Standaard van de NV COS bij de uitvoering van opdrachten, echter deze zijn niet in alle gevallen mogelijk of passend. In de handreiking worden voorbeelden uitgewerkt van overige opdrachten en hoe accountants een dergelijke opdracht aanpakken en voorzien van een deugdelijke grondslag. De handreiking is met name relevant voor accountants in business en openbaar accountants in het mkb.

Projectplan

Doelstelling

Een geactualiseerde NBA-handreiking 1111 die guidance geeft voor opdrachten die door accountants worden uitgevoerd en die niet onder NV COS vallen. 

Download

Consultatietermijn

De consultatietermijn loop van 12 september 2025 tot en met 24 oktober 2025. Consultatiereacties kunnen worden gestuurd aan: consultaties@nba.nl.

De NBA vindt het belangrijk om transparant te zijn over de reacties die zij krijgt met betrekking tot voorgestelde regelgeving en toelichtingen daarop. Daarom vragen wij om bij indiening van uw reactie aan te geven of wij uw reactie wel of niet mogen publiceren op de website van de NBA. Voor de interne verwerking ontvangen wij graag ook een Word-versie van uw reactie.

Consultatiereacties