Controleprotocol Tijdelijke Subsidieregeling ERTMS goederenlocomotieven
De COPRO heeft het protocol ERTMS goederenlocomotieven beoordeeld.
Dit protocol heeft als doel het geven van aanwijzingen over de reikwijdte en de diepgang van de controle aan de accountant, belast met de controle van de door de subsidieontvanger bij het Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in te dienen financiële verantwoording opgenomen in de aanvraag tot subsidievaststelling.
Controleprotocol: Tijdelijke Subsidieregeling ERTMS goederenlocomotieven 2025
Geldend van 01-01-2025 t/m 01-10-2029
De COPRO heeft het protocol ERTMS goederenlocomotieven beoordeeld.
Dit protocol heeft als doel het geven van aanwijzingen over de reikwijdte en de diepgang van de controle aan de accountant, belast met de controle van de door de subsidieontvanger bij het Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in te dienen financiële verantwoording opgenomen in de aanvraag tot subsidievaststelling. Financiële afrekening door RVO vindt plaats op basis van het in de aanvraag tot subsidievaststelling opgenomen financiële verantwoording als bedoeld in artikel 24 van het Kaderbesluit subsidies I en M, voorzien van een controleverklaring van een accountant.
Bij het opstellen van het protocol 2025 is het verantwoordingsformulier nog niet beschikbaar. De accountant zal bij de controle van het formulier 2025 nog een beoordeling moeten uitvoeren of het controleobject zoals opgenomen in dit protocol aansluit op het gebruikte formulier 2025. Ingeval van aanpassingen in het formulier zullen zo nodig aanpassingen doorgevoerd moeten worden in het controleobject in de controleverklaring en de andere informatie die bij de aanvraag voor subsidievaststelling wordt bijgevoegd.
Voor de aanvraag tot subsidievaststelling wordt de aanvraag vergezeld van een verslag omtrent het verloop, de uitvoering en de resultaten van de activiteit waaruit blijkt dat de subsidieontvanger aan de verplichtingen heeft voldaan (artikel 12 lid 2 van de Tijdelijke Subsidieregeling ERTMS goederenlocomotieven). Dit verslag wordt beschouwd als andere informatie in de zin van Standaard 720.
Bij de Tijdelijke Subsidieregeling ERTMS goederenlocomotieven waarop dit controleprotocol van toepassing is, wordt tevens naar een aantal relevante artikelen van het Kaderbesluit subsidies I en M verwezen.
De COPRO heeft het protocol meegelezen, tekstvoorstellen en verduidelijkingen aangebracht.
Oordeel Copro (25003 - 29 oktober 2025)
COPRO heeft als eindoordeel dat het controleprotocol uitvoerbaar is en voldoet aan de voorwaarden van de Schrijfwijzer Accountantsprotocollen 2017.
COPRO heeft het protocol met de op dat moment geldende wet- en regelgeving beoordeeld. Bij verandering van de wet- en regelgeving behoeft het protocol een update.