
Eed van de week
Natalie Abels
Vrijdag 3 oktober legde Natalie Abels de beroepseed af. "Een enorm geluksmoment, vooral na zo’n lang traject." Natalie werkt bij KPMG. In de Eed van de week stelt zij zich voor.
Hoe heb je besloten accountant te worden? Was er een doorslaggevend moment?
"Na mijn afstudeerstage bedrijfseconomie bij Van Lanschot wist ik zeker dat ik nog niet was uitgestudeerd. Na wat sparring sessies met collega's in de banksector, kwam de studie tot accountant ter sprake. Ik heb vanaf jongs af aan al affiniteit met cijfers, maar eerlijk gezegd was accountant nog nooit bij me opgekomen. Pas toen ik me er in ging verdiepen kwam ik erachter wat voor mooi beroep dit is en waarom dit voor mij, op dat moment, de logische volgende stap was."
Hoe is het voor jou om de beroepseed af te leggen?
"Als een enorm geluksmoment, vooral na zo'n lang traject. Na mijn hbo, ben ik deeltijd gaan studeren aan de VU en bij KPMG aan de slag gegaan. Het deeltijd studeren en werken beviel me goed, maar was soms ook erg zwaar. Tijdens mijn theoretische studie kreeg ik mijn eerste twee zoontjes en was ik hoogzwanger van mijn derde toen ik mijn slotexamen mocht afleggen. Dus toen ik twee weken voor mijn bevalling te horen kreeg dat ik het slotexamen had behaald, voelde het echt alsof alle late studieuurtjes en slapeloze nachten het allemaal waard waren."
Waar werk je en wat is je functie daar?
"Ik werk bij KPMG als senior specialist op de Digital Assurance & Innovation-afdeling. Ik werkte hiervoor als senior associate binnen de audit, specifiek op de Society & Infrastructure-afdeling."
Wat maakt het bijzonder om daar te werken?
"Het is de perfecte combinatie van audit en de nieuwe innovatieve uitdagingen binnen ons beroep."
Heb je een specialisatie of zijn er thema’s waar je je bijzonder in interesseert?
"Ik ben enorm geïnteresseerd in de wijze waarop ons vak gaat veranderen de aankomende tijd met behulp van alle nieuwe innovatieve tools die we tot onze beschikking hebben. Vandaar ook de recente overstap naar de Digital & Innovation-afdeling binnen KPMG."
Wat is je leeftijd?
"Ik ben 29 jaar oud."
Wat zie je jezelf over tien jaar doen?
"Ik hoop nog evenveel plezier te hebben in mijn werk bij KPMG als dat ik nu heb. Maar sluit zeker niet uit dat ik ooit nog de overstap maak buiten het accountantskantoor - als accountant in business."