Wat is gewijzigd in de herziene handreiking?


In de handreiking is een hoofdstuk toegevoegd over betrokkenheid van accountants bij fiscale dienstverlening omtrent belastingoptimalisatie. Daarnaast zijn in de handreiking verwijzingen aangepast naar aanleiding van de implementatie van de Nadere Voorschriften Kwaliteitsmanagement (NVKM) en bijhorende Standaarden en is een herzien VGBA-stappenplan opgenomen.

Het nieuwe hoofdstuk biedt accountants praktische handvatten om te beoordelen of betrokkenheid bij belastingoptimalisatie kan leiden tot een bedreiging van de fundamentele beginselen en welke maatregelen in dat geval passend kunnen zijn.

Na consultatie van de herziene handreiking zijn nog een aantal wijzigingen doorgevoerd. Op de projectpagina is meer informatie te vinden over de handreiking en de opvolging van de consultatiereacties.