Belastingplan 2026

Onze politiek heeft op dit moment niet veel wijzigingen in petto per 1 januari 2026, maar toch zijn er fiscale onderwerpen waar je als accountant rekening mee moet houden. Denk bijvoorbeeld aan de structurering van vermogen, bedrijfsopvolging en de invloed van het huwelijksvermogensrecht en erfrecht — evenals andere fiscale aspecten die ook de jaarrekening raken. Natuurlijk komt ook Box 3 aan de orde en besteden we aandacht aan doorbelastingen binnen concernverband.

Hoe gaan we hier als accountants mee om? Welke rol hebben de externe accountant en de accountant in business hierin? En waar moeten we op letten?

Spreker

Dit jaar hebben we Esther Buitendijk, fiscaal jurist bij Tamek Accountants & Belastingadviseurs, uitgenodigd om ons bij te praten. Esther is al 25 jaar werkzaam in de accountancy en beschikt over brede ervaring in fiscale advisering. Daarmee is zij bij uitstek in staat om ons te voorzien van actuele inzichten en praktische handvatten.

Tijdens deze sessie bespreekt Esther de belangrijkste fiscale aandachtspunten van dit moment, zodat je goed voorbereid bent op wat er speelt en nog gaat komen.

Je kunt met al je fiscale vragen bij haar terecht. Stuur je vragen eventueel vooraf naar b.jansen@nba.nl, maar er is ook tijdens de bijeenkomst volop gelegenheid om ze te stellen.

We hopen dat jij er dinsdag de 9e december bij bent.