Nieuwe structuur controleverklaring voor alle controles
In 2013 verschenen nieuwe en herziene Standaarden over de controleverklaring. Deze zijn gepubliceerd in de Staatscourant. De standaarden zijn vertaling van de nieuwe en herziene IAASB Standaarden voor een nieuwe structuur voor de controleverklaring die verplicht is voor alle entiteiten, bij alle controles van financiële overzichten. Dit geldt zowel voor oob’s en andere beursgenoteerde ondernemingen als voor niet-oob’s.
Download de voorlichtingsbrochure en praktijkvoorbeelden
- Nieuwe controleverklaring voor oob's : uitgebreider met meer informatie over werkzaamheden accountant PDF 703,67 kB
- New auditor's report for public interest entities : featuring additional information about the auditor's activities PDF 725,45 kB
- Praktijkvoorbeelden van kernpunten van de controle 2013 PDF 0 kB
NBA-onderzoek naar uitgebreide controleverklaring
Controleverklaringen van accountants bevatten meer informatie voor gebruikers van de jaarrekening dan voorheen. Ook geven sommige accountants in hun verklaringen meer uitleg dan vereist. Dat blijkt uit onderzoek van de beroepsorganisatie van accountants NBA naar toepassing van de nieuwe, uitgebreide controleverklaring.